Δώρα, φαγητό, ποτά – τη σημερινή μέρα την περιμέναμε καιρό, αν εξαιρέσουμε το γεγονός πως φέτος τα πάρτι και τα ρεβεγιόν εκτός σπιτιού έχουν ακυρωθεί. Ένας λόγος που αγαπάμε λίγο παραπάνω τα Χριστούγεννα είναι το γεγονός πως μπορούμε να “παίξουμε” με το μακιγιάζ, επιλέγοντας χρώματα και υφές που ίσως να φαίνονταν υπερβολικά στην καθημερινότητά μας.

Γιατί λοιπόν να μην το κάνουμε και φέτος; Ακόμα κι αν το look σου σήμερα αποτελείται από πιτζάμα και πουλόβερ, εκμεταλλεύσου την ευκαιρία και πειραματίσου. Αν μη τι άλλο, θα ξεχωρίζεις στο αποψινό zoom party και θα βγάλεις εντυπωσιακές selfies.

Advertisement - Continue Reading Below
Advertisement - Continue Reading Below

Αν δεν ξέρεις τι makeup look να δοκιμάσεις, μην αγχώνεσαι, γιατί εμείς ψάξαμε, βρήκαμε και συγκεντρώσαμε είκοσι ιδέες, ώστε να βρεις ακριβώς αυτό που σου ταιριάζει.

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη JO BAKER (@missjobaker)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη KELSEY DEENIHAN (@kdeenihan)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη zoey deutch (@zoeydeutch)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Lucy Hale (@lucyhale)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Sofia Carson (@sofiacarson)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Rose Byrne (@fullyrosebyrne)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Selena Gomez (@selenagomez)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Camila Morrone (@camilamorrone)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Lily Collins (@lilyjcollins)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Jodie Comer (@jodiemcomer)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Hung Vanngo (@hungvanngo)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Violette (@violette_fr)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Kate Bosworth (@katebosworth)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Lily Aldridge (@lilyaldridge)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Nikki_Makeup (@nikki_makeup)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Rosie HW (@rosiehw)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη JO BAKER (@missjobaker)

 

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

 

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη Kaia (@kaiagerber)

Advertisement - Continue Reading Below
Advertisement - Continue Reading Below