Την πρεμιέρα της παράστασης «Φακντ απ», στο θέατρο Άλφα παρακολούθησε το Σάββατο, 9 Δεκεμβρίου η Εβελίνα Παπούλια. Στο έργο, του οποίου τη σκηνοθεσία υπογράφει η Θάλεια Ματίκα και το κείμενο ο Τάσος Ιορδανίσης, πρωταγωνιστεί η Αφροδίτη Λιάντου (κόρη της Εβελίνας Παπούλια) και ο Διονύσης Παπανδρέου.
Οι ηθοποιοί υποδύονται δύο νέα παιδιά που ανήκουν σε γενιά Ζ, τα οποία προσπαθούν να ακουστούν σε έναν κόσμο που δεν τους ακούει.
![](https://www.marieclaire.gr/wp-content/uploads/2023/12/evelinamesa.jpg)
Μια από τις πιο συγκινητικές στιγμές ήταν όταν στη σκηνή ανέβηκαν ο δημιουργός και η σκηνοθέτις του έργου, οι οποίοι είναι ζευγάρι στη ζωή, και υποκλίθηκαν μαζί με τους ηθοποιούς. Ο Τάσος Ιορδανίδης, μάλιστα, αγκάλιασε και φίλησε τη σύζυγό του μπροστά στο κοινό.
![](https://www.marieclaire.gr/wp-content/uploads/2023/12/afroditithalia.jpg)
![](https://www.marieclaire.gr/wp-content/uploads/2023/12/afroditiskini.jpg)
Μετά το τέλος της παράστασης η πρωταγωνίστρια φωτογραφήθηκε αγκαλιά με τη μητέρα της, η οποία επέλεξε το λευκό ως κεντρικό χρώμα της εμφάνισή της. Για την ακρίβεια, η ηθοποιός συνδύασε μία γκρι μακριά φούστα με κρεμ πουλόβερ και μπότες σε ταμπά απόχρωση. Ολοκλήρωσε το σύνολό της με ένα λευκό, μακρύ παλτό, ιδανικό για τις κρύες, χειμωνιάτικες ημέρες.
![](https://www.marieclaire.gr/wp-content/uploads/2023/12/evelinakori.jpg)
Η κόρη της, δίπλα της, ήταν ντυμένη με casual σύνολο, συνδυάζοντας ένα denim παντελόνι με μαύρο τόπ.